Hakkında

Aydanur Saraç

1968 yılında Artvin’in Ardanuç ilçesinde doğdu.Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini bitirdi.

Şairin şiirleri, yazıları ve denemeleri; Damar, Papirüs, Kavram Karmaşa, Kıyı, Bahçe, Agora, Kum, Akköy, Ağır ol bay düzyazı, Beşparmak, Çıkın, Kül, Paspatur, Güzel Yazılar, Şiir Ülkesi, Öteki-siz, Çalı, Değirmen, (online dergiler; Yaprak, Anafilya, Mavi Ada, Cafrande, Gerçek Edebiyat, Yerelce) Tay, İle, Nikbinlik, Deliler Teknesi, Sincan İstasyonu, Mühür Edebiyat, Zalifre … Gibi Edebiyat Dergilerinde ve birçok seçkide yer aldı, Damar ve Delil Teknesi Dergileri’ne omuz verdi, halen Akköy Dergisi’nin Ankara temsilciliğini sürdürmektedir.

Şiir kitapları: sonra güller kırmızı, 2003’te Kum Yayınevinden, mesafeler kitabı ise; 2013’te Sınırsız Yayınevinden çıktı.

Ödülleri: Sonra Güller Kırmızı kitabı, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) “2003 Ulusal Şiir Ödülleri” özel jüri ödülünü, ikinci dosyada yer alan “Değişim” şiiri ise, Bartın Belediyesi’nin 2005 yılında düzenlemiş olduğu şiir yarışmasında üçüncülük ödülünü aldı.

Bir dönem amatör olarak tiyatroyla ilgilendi, şairleri ve şiirlerini konuk aldığı etkinlikler hazırlayıp sundu, eski kapıları, damla fotoğrafları çekmeyi sevdi, hayat ve hayata yansıyan yüzler onu çok ilgilendirmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s